Masterpiece of

tres doux

There are many variations of passages of Lorem
Ipsum available, but the majority.
  • Nie dodałeś jeszcze żadnych pralinek :(
  • Nie dodałeś jeszcze żadnych pralinek :(
Image Alt
CHMIEL Z BERGAMOTKĄ

Tradycyjnie warzona Vroclinka dla niestroniących od miłego towarzystwa

 

Lekko cierpki smak chmielu przełamany winną bergamotką. Pralinka wykonana ręcznie z gorzkiej, włoskiej czekolady z dodatkiem naturalnych składników.

 

Czy wiecie Państwo, że już w starożytności jedzono pędy chmielu?Wprawdzie nie wiemy, czy były łączone w kuchni z czekoladą, ale na pewno zrywano je wtedy, kiedy były bardzo młode i spożywano na surowo z dodatkiem przypraw i oliwy. Trochę tak, jak robi się to dzisiaj ze szparagami. Tradycja wykorzystywania chmielu jako nowalijek przetrwała na terenach dzisiejszej Francji i Belgii. Tam pojawiają się one już w lutym i marcu, kiedy to wydobywa się je z zamarzniętej jeszcze ziemi. Ponieważ są niesłychanie delikatne, można robić to wyłącznie ręcznie, tak by nie uszkodzić młodziutkich pędów.

 

W naszym rejonie chmiel znany jest głównie jako podstawowy składnik piwa decydujący o jego smaku i aromacie. We Wrocławiu tradycja warzenia jęczmiennego piwa z dodatkiem chmielowych szyszek znana jest już od średniowiecza, a pozostałością po tym zwyczaju jest Piwnica Świdnicka. Stąd w naszej wegańskiej kolekcji nie mogło zabraknąć tak lokalnie wykorzystywanego produktu. Aby skontrastować dominującą w chmielu goryczkę pojawiła się w naszym vroclinkowym nadzieniu pomarańcza bergamota. Jej smak i aromat sprawia, że smak naszej pralinki staje się winny i lekko słodkawy. Mamy nadzieję, że nasza Vroclinka zawita na kulinarnej mapie piwnych smaków z tego rejonu.

 

SKŁADNIKI: ciemna czekolada 51% (pasta kakaowa, cukier, masło kakaowe, emulgator: lecytyna słonecznikowa, naturalny aromat wanilii), szyszki chmielu, bergamotka, mleko ryżowe w proszku, dekstroza.

Może zawierać: zboża, soję oraz orzechy.

 

WAGA: 10 gram

Kategoria:

Kolekcja wegańska

Tagi:

bergamotka, chmiel, czekolada, gorzka czekolada, pralinka, vege, wegańska, wege,